pershendetje , i nderuar vizitor ju ftojmë qe të regjistroheni ne forumin tone.
sepse nese jeni i rigjistruar i keni te gjitha te drejtat si qdo antar i rigjistruar ne nje forum , andaj regjistrohu sepse gjithqka do ta kesh me leht .

Ju falemnderit per Viziten ,
Ju falemnderit per Mirkuptimin .


Staffi i Kosovaschool ju uronë zbavitje te mir ne Forumin e Kosovaschool .


Mir se vini në Forumin e ..::KosovaSchool..:: !
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Si te fshehim çdo lloj fajlli e nje foto jpg

Shko poshtë 
AutoriMesazh
attacknight
Web Master
Web Master
attacknight

Postimet : 642
Piket : 3816
I antarsuar : 22/11/2009
Lokacioni : Vendi i All-llahut

Si te fshehim çdo lloj fajlli e nje foto jpg Empty
MesazhTitulli: Si te fshehim çdo lloj fajlli e nje foto jpg   Si te fshehim çdo lloj fajlli e nje foto jpg EmptyThu Jul 08, 2010 12:06 pm

Si te fshehim nje fajll (file) cfaredo ne nje foto .jpg. ?

Per ta realizuar kete ju duhet te keni "Winrar" dhe gjithashtu nje fotogramfi te formatit jpg ku te fshehim fajllin.Vrazhdojme duke ndjekur hapat na vazhdim :

1.Se pari marrim fajllin qe deshirojme te fshehim dhe e arkivojme me Winrar (.rar).
2.Me pas shkojme ne Start>Run>CMD
3.Pasi te hapet CMD shkruajme copy /b “C:\emri_file.jpg” + “C:\emri_file.rar” “C:\file_i_ri.jpg”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rebeli.super-forum.net
 
Si te fshehim çdo lloj fajlli e nje foto jpg
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Mësime dhe Tutoriale-
Kërce tek: