pershendetje , i nderuar vizitor ju ftojmë qe të regjistroheni ne forumin tone.
sepse nese jeni i rigjistruar i keni te gjitha te drejtat si qdo antar i rigjistruar ne nje forum , andaj regjistrohu sepse gjithqka do ta kesh me leht .

Ju falemnderit per Viziten ,
Ju falemnderit per Mirkuptimin .


Staffi i Kosovaschool ju uronë zbavitje te mir ne Forumin e Kosovaschool .


Mir se vini në Forumin e ..::KosovaSchool..:: !
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share
 

  DVD to CD (zvogle Mb)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
L*BladE

L*BladE

Postimet : 106
Piket : 370
I antarsuar : 02/07/2010

 DVD to CD (zvogle Mb) Empty
MesazhTitulli: DVD to CD (zvogle Mb)    DVD to CD (zvogle Mb) EmptySat Jul 10, 2010 9:05 am

Kjo eshte nje menyre per te kthyer filmat DVD ne Cd 700 Mb format Mp4
Pamja eshte shume e mire , madje nuk ka pothujse asnje ndryshim nga Dvd dhe filmi behet nga 4gb ne 700mb
Per kete ju duhet programi NeroRecorde i cili eshte ne nero 7 ose 8
Pasi instaloni nero 7 ose 8 shkoni ne Start => All Programs => Nero7 => Photo and Video => Nero Recorde
Klikoni aty dhe do ju hapet programi ku duhet te zgjidhni opsionin e katert "Recorde's Dvd and Videos to Nero Digital"
Me pas ju hapet nje dritare e re ne te cilen klikoni Import Files dhe zgjidhni vendin ku keni filmin dhe prisni derisa te mbushet
Siper butonit Next ju keni madhesine ne te cilen doni te nxirrni filmin. (Une ju rekomandoj 700 Mb sepse eshte pamja me e mire)
Pasi e zghidhni madhesine klikoni next dhe zgjidhni dosjen ku do hidhet filmi gjate ripimit.
Prisni me pas derisa procesi te mbaroje 100% dhe mea pas filmi juaj do jete 700MB ne format MP4 me nje kualitetit si ai i Dvd-se
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
DVD to CD (zvogle Mb)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Mësime dhe Tutoriale-
Kërce tek: