pershendetje , i nderuar vizitor ju ftojmë qe të regjistroheni ne forumin tone.
sepse nese jeni i rigjistruar i keni te gjitha te drejtat si qdo antar i rigjistruar ne nje forum , andaj regjistrohu sepse gjithqka do ta kesh me leht .

Ju falemnderit per Viziten ,
Ju falemnderit per Mirkuptimin .


Staffi i Kosovaschool ju uronë zbavitje te mir ne Forumin e Kosovaschool .


Mir se vini në Forumin e ..::KosovaSchool..:: !
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share
 

  Shtine PC-n me fol pa program‏

Shko poshtë 
AutoriMesazh
L*BladE

L*BladE

Postimet : 106
Piket : 370
I antarsuar : 02/07/2010

 Shtine PC-n me fol pa program‏ Empty
MesazhTitulli: Shtine PC-n me fol pa program‏    Shtine PC-n me fol pa program‏ EmptySat Jul 10, 2010 8:51 am

Futne ket Text ne notepad edhe banja Save As.. Emrin bane qfar doni dhe ne fund e shkruni .vbs
PSH: emri.vbs


Texti:


strText = "badboys"
Set objVoice = CreateObject("SAPI.SpVoice")
objVoice.Speak strText


Tash kur ta hapni ket kod Kompjuteri do te Thot badboys
Ketu ne vend te "badboys" Mund te shkruani Qka do edhe PC-ja do te Thot at qe e keni shkru
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shtine PC-n me fol pa program‏
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Mësime dhe Tutoriale-
Kërce tek: