pershendetje , i nderuar vizitor ju ftojmë qe të regjistroheni ne forumin tone.
sepse nese jeni i rigjistruar i keni te gjitha te drejtat si qdo antar i rigjistruar ne nje forum , andaj regjistrohu sepse gjithqka do ta kesh me leht .

Ju falemnderit per Viziten ,
Ju falemnderit per Mirkuptimin .


Staffi i Kosovaschool ju uronë zbavitje te mir ne Forumin e Kosovaschool .


Mir se vini në Forumin e ..::KosovaSchool..:: !
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Rrit shpejtesin Networkut

Shko poshtë 
AutoriMesazh
L*BladE

L*BladE

Postimet : 106
Piket : 370
I antarsuar : 02/07/2010

Rrit shpejtesin Networkut Empty
MesazhTitulli: Rrit shpejtesin Networkut   Rrit shpejtesin Networkut EmptyThu Jul 08, 2010 11:22 am

Per tu futur ne administator shkoni

Start --> Log of --> Log of

Pasi largoheni prej username qe kemi perdorur ,ju parashtohet
pyetje sene cilin username oni te kyceni ne Windowsin tuaj
ju shtypni Atl + CTRL Del dhe kur te ju Paraqitet Nje Dritare e Vogel
Shkruani Administrator Dhe Shtypeni Enter
Tash jeni te kyqur si Administrator dhe mundemi të fillojm

Kjo ishte per tu kyqur si administrator

Tash pasi qe jemi te Kyqur Sikur Administrator mundemi t'ia Fillojm...

Klikoni ne Start --> RUN --> gpedit.msc dhe Shtypeni Enter

Do te ju hapet nje faqe ku do te duhet te veproni:

Hapeni "local computer policy"

Hapeni "administrative templates"

Hapeni "network"

Hapeni "QoS Packet Scheduler"

Ne Anen e djatht te dritares klikoni ne "limit reservable bandwidth" Dhe klikoni ne "enabled"

Pak me posht pasi qe ta beni "Enabled" shkoni ne "Bandwidth limit %" dhe ndrojeni ate prej ne 20 ne 0 dhe klikoni OK

Dhe i bejm nje Restar PC Funksionon 100%Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Rrit shpejtesin Networkut
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Mësime dhe Tutoriale-
Kërce tek: