pershendetje , i nderuar vizitor ju ftojmë qe të regjistroheni ne forumin tone.
sepse nese jeni i rigjistruar i keni te gjitha te drejtat si qdo antar i rigjistruar ne nje forum , andaj regjistrohu sepse gjithqka do ta kesh me leht .

Ju falemnderit per Viziten ,
Ju falemnderit per Mirkuptimin .


Staffi i Kosovaschool ju uronë zbavitje te mir ne Forumin e Kosovaschool .


Mir se vini në Forumin e ..::KosovaSchool..:: !
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Rrit shpejtsin e hapjes se faqeve ne Mozilla Firefox

Shko poshtë 
AutoriMesazh
L*BladE

L*BladE

Postimet : 106
Piket : 370
I antarsuar : 02/07/2010

Rrit shpejtsin e hapjes se faqeve ne Mozilla Firefox  Empty
MesazhTitulli: Rrit shpejtsin e hapjes se faqeve ne Mozilla Firefox    Rrit shpejtsin e hapjes se faqeve ne Mozilla Firefox  EmptyThu Jul 08, 2010 11:21 am

1)Hapim faqen e google dhe e shkruajm "about:config" pa thojza
pastaj e gjejm kete:

a)network.http.pipelining-----------Beje True

b)network.http.proxy.pipelining-------Beje True

c)network.http.pipelining.maxrequests-------E Bejm value(vlera) 30 dhe kjo do te thote se do te kerkoj 30 here ne njëherë

3) Ne fund kliko kudo dhe kliko me tastin e djatht ne maus New-> Integer dhe e emertojm ate: "nglayout.initialpaint.delay"-pa thojza dhe klikojm 2 here dhe aty tek value(vlera) ne e bejme "0"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Rrit shpejtsin e hapjes se faqeve ne Mozilla Firefox
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Mësime dhe Tutoriale-
Kërce tek: