pershendetje , i nderuar vizitor ju ftojmë qe të regjistroheni ne forumin tone.
sepse nese jeni i rigjistruar i keni te gjitha te drejtat si qdo antar i rigjistruar ne nje forum , andaj regjistrohu sepse gjithqka do ta kesh me leht .

Ju falemnderit per Viziten ,
Ju falemnderit per Mirkuptimin .


Staffi i Kosovaschool ju uronë zbavitje te mir ne Forumin e Kosovaschool .


Mir se vini në Forumin e ..::KosovaSchool..:: !
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share
 

  Si Ti Japim Full Aces Ni Adminit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
attacknight
Web Master
Web Master
attacknight

Postimet : 642
Piket : 3816
I antarsuar : 22/11/2009
Lokacioni : Vendi i All-llahut

 Si Ti Japim Full Aces Ni Adminit Empty
MesazhTitulli: Si Ti Japim Full Aces Ni Adminit    Si Ti Japim Full Aces Ni Adminit EmptyThu Jul 08, 2010 7:02 am


Si Ti Japim Full Aces Ni Adminit Si Super Administrators
si ti japim nje Administratori full aces ne admincpNë qoft se nje Admin na jep aces per admin ne forum dhe ne smund te kyqemi ne Usergroups >>>>> Administrator Permissions dhe na paraqitet Ky TekstSorry, you are not allowed to edit administrator permissions.If you think you should have permission to access this page, you will need to edit the $config['SpecialUsers']['superadministrators'] variable in the includes/config.php file.To allow the administrators to access this page, edit the variable to include the user IDs of those administrators should have access, separating each user ID with a comma, like thisconfig['SpecialUsers']['superadministrators'] = '1,25,57';To allow only a single administrator to access this page, simply add that user's ID with no commas, like thisconfig['SpecialUsers']['superadministrators'] = '1';dhe pe ti dhen vetit admin full aces qe te kemi edhe ne super administrator dhe ti japim edhe ne dikujt ose tja terheqim ta let pa asnje te drejtduhet qe te shkojm ne ftp dhe tek shkojm tek folderi i forumit kur te shkojm tek folderi i forumit shkojm tek Folderi includes dhe e gjejm fajllincofing.php dhe e shkarkojm e qesim ne PC kur ta qesim ne pc e hapim me ndonje Program Si Notepad ose Wordpad dhe mbasi ta hapim fajlline kerkojm CTRL+S dhe kerkojm $config['SpecialUsers']['superadministrators'] = '1,'; dhe kur ta gjejm at here e shikon i cili antar je p.sh ket numrin 1 ne qoft e fshimadmini qe e ka hap ket forum do tja largoni graden dhe gjith acesin ne ket = '1,2'; ku shkruan numri e shenon numrin tuaj te antarit p.sh Antari numer 2 e Ben presje dhe numrin tuaj te antaritp.sh une e kam shenuar 1,2 dhe e lejm gjith at qe ishte aty dhe e ruajm fajllin cofing.php dhe e vendosim prap ne FTP dhe shkojm ta pervojm dhe tash na hapet aty ku nuk ***siononte te hyjm
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rebeli.super-forum.net
 
Si Ti Japim Full Aces Ni Adminit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Mësime dhe Tutoriale-
Kërce tek: