pershendetje , i nderuar vizitor ju ftojmë qe të regjistroheni ne forumin tone.
sepse nese jeni i rigjistruar i keni te gjitha te drejtat si qdo antar i rigjistruar ne nje forum , andaj regjistrohu sepse gjithqka do ta kesh me leht .

Ju falemnderit per Viziten ,
Ju falemnderit per Mirkuptimin .


Staffi i Kosovaschool ju uronë zbavitje te mir ne Forumin e Kosovaschool .


Mir se vini në Forumin e ..::KosovaSchool..:: !
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si ti rrisesh shpejtesine RAM-it ne XP

Shko poshtë 
AutoriMesazh
attacknight
Web Master
Web Master
attacknight

Postimet : 642
Piket : 3816
I antarsuar : 22/11/2009
Lokacioni : Vendi i All-llahut

MesazhTitulli: Si ti rrisesh shpejtesine RAM-it ne XP   Thu Jul 08, 2010 6:54 am

Si ti rrisesh shpejtesine RAM-it ne XP?

Praktikisht do te evitojme qe XP te perdore file-n Swap ne vend te RAM-it.
procedoni Start->Esegui->regedit dhe gjeni celsin HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Session Manager\Memory Managementtani ne DisablePagingExecutive vini 1 (per default eshte 0),keshtu Xp do te perdore me pare RAM pastaj swap,pastaj dimensionin e Pagefile (Swap) e vendosni ne 200
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rebeli.super-forum.net
 
Si ti rrisesh shpejtesine RAM-it ne XP
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Mësime dhe Tutoriale-
Kërce tek: