pershendetje , i nderuar vizitor ju ftojmë qe të regjistroheni ne forumin tone.
sepse nese jeni i rigjistruar i keni te gjitha te drejtat si qdo antar i rigjistruar ne nje forum , andaj regjistrohu sepse gjithqka do ta kesh me leht .

Ju falemnderit per Viziten ,
Ju falemnderit per Mirkuptimin .


Staffi i Kosovaschool ju uronë zbavitje te mir ne Forumin e Kosovaschool .


Mir se vini në Forumin e ..::KosovaSchool..:: !
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Libri " Pyetje dh pergjigjje islame ,,

Shko poshtë 
AutoriMesazh
attacknight
Web Master
Web Master
attacknight

Postimet : 642
Piket : 3816
I antarsuar : 22/11/2009
Lokacioni : Vendi i All-llahut

Libri " Pyetje dh pergjigjje islame ,, Empty
MesazhTitulli: Libri " Pyetje dh pergjigjje islame ,,   Libri " Pyetje dh pergjigjje islame ,, EmptyMon Apr 05, 2010 9:08 am

██---██---██---██---██---██---██---██---██---██---██---██---██
.:: Pyetje dhe Përgjigje Islame ::.
██---██---██---██---██---██---██---██---██---██---██---██---██


HYRJE
Falenderimi dhe lavdërimi i takon Allahut të Madhëruar, vetëm Atij i lutemi dhe vetëm tek Ai kërkojmë ndihmë. Salavatet dhe selamet tona ia dërgojmë të Dërguarit Muhamed salallahu alejhi ve selem, familjes së tij, shokëve të tij dhe të gjithë atyre që e pasojnë rrugën e tij deri në ditën e gjykimit.
Deshti Allahu i Madhëruar që të pëfundohet dhe të del ky libër me pyetje dhe përgjigje të ndryshme në të gjitha lëmitë e Islamit duke perfshirë Akide, Fikh, Ahlak etj., i bazuar në argumente të shëndosha, nga fjala e Allahut dhe e Pejgamberit salallahu alejhi ve selem, duke ia bashkangjitur edhe fjalën e dijetarëve, Allahu qoftë i kënaqur me ta.
Allahu i nderoftë hoxhallarët tanë të forumit të cilët u munduan me diturinë dhe mundin e tyre t’i përmbushin kërkesat dhe t’u përgjigjen pyetjeve të anëtarëve të forumit duke mos e kursyer kohën e tyre për mundin e dhënë.
Libri "Pyetje dhe përgjigje islame" është një përmbledhje e pyetjeve të cilat janë bërë në forum-islamik. Do të mundohemi që edhe në të ardhmen t’i paraqesim në formë libri pyetjet dhe përgjigjet që do të bëhen në forum, që të keni mundësi të përfitoni edhe në të ardhmen dhe të mbetet kjo punë një krua që rrjedh pandërprerë, nëse Allahu na jep afat dhe rezultat.Lusim Allahun subhanehu ve te’ala që ta përmirësojë gjendjen e muslimanëve kudo që janë ata dhe punën e vellezërve tanë të forumit të cilën mundohen për edukimin e rinisë, ta regjistrojë nga veprat e mira dhe gjithashtu duke mos i harruar edhe të gjithë anëtarët e forumit, Allahu ju dhashtë dituri të dobishme të gjithë atyre që mundohen për ta arritur atë. Allahu subhanehu ve te’ala thotë:"Unë nuk ia humb mundin asnjërit prej jush, mashkull qoftë apo femër".Libri " Pyetje dh pergjigjje islame ,, 2ajt6s8
WORD

http://ia311033.us.archive.org/1/ite...jeIslame-1.doc
http://www.archive.org/download/Pyet...jeIslame-1.doc
sendspace.com vgeon0
sendspace.com nu5c3n


PDF

http://ia311003.us.archive.org/0/ite...jeIslame-1.pdf
http://www.archive.org/download/Pyet...jeIslame-1.pdf
sendspace.com 68smv1
sendspace.com fureadMos na Harroni në Lutjet e juaja..


Vllezërit e Juaj në Forum-Islamik.com


Ue Selamu Alejkum Ue Rahmetullahi Ue Berekatuhu


Edituar për herë të fundit nga kosovaschool në Mon Apr 05, 2010 9:10 am, edituar 1 herë gjithsej (Reason for editing : Shtojc)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rebeli.super-forum.net
 
Libri " Pyetje dh pergjigjje islame ,,
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» "Name The Teamer Coach" contest
» WIN a CROTON VORTEX with 5000 "Likes"
» Commercials for OTC"S.....
» Issue with "waitforpopup" in Selenium Core
» "12 Days Of Comfort" Twitter Contest

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Interneti dhe Kompjuteri :: Libra-
Kërce tek: