pershendetje , i nderuar vizitor ju ftojmë qe të regjistroheni ne forumin tone.
sepse nese jeni i rigjistruar i keni te gjitha te drejtat si qdo antar i rigjistruar ne nje forum , andaj regjistrohu sepse gjithqka do ta kesh me leht .

Ju falemnderit per Viziten ,
Ju falemnderit per Mirkuptimin .


Staffi i Kosovaschool ju uronë zbavitje te mir ne Forumin e Kosovaschool .


Mir se vini në Forumin e ..::KosovaSchool..:: !
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Zekkumi (pemë e idhët në Xhehenem).

Shko poshtë 
AutoriMesazh
attacknight
Web Master
Web Master
avatar

Postimet : 642
Piket : 3816
I antarsuar : 22/11/2009
Lokacioni : Vendi i All-llahut

MesazhTitulli: Zekkumi (pemë e idhët në Xhehenem).   Mon Nov 23, 2009 5:13 pm

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.]
Zekkumi (pemë e idhët në Xhehenem).

--------------------------------------------------------------------------------

62. A kjo pritje (me shpërblim të All-llahut) është më e mirë, apo pema e Zekumit?

63. Ne atë e kemi bërë sprovë për zullumqarët.

64. Ajo është një pemë që mbin në fund të xhehennemit.

65. Pema (fruti) e saj është sikurse koka dreqërish.

66. E ata do të hanë nga ajo dhe do të mbushin barqet prej saj.

(37-Saffat)


--------------------------------------------------------------------------------

43. Është e vërtetë se pema e Zekumit,

44. do të jetë ushqim i mëkatarëve.

45. Vlon si katrani (si pezhgveja) në barqet.

46. Ashtu si vlon uji i valë.

(44-Duhan)


--------------------------------------------------------------------------------

51. Pastaj ju, o të humbur e gënjeshtarë!

52. Keni për të ngrënë prej pemës Zekum!

53. Prej saj keni për t'i mbushur barqet!

54. E menjëherë pas do të pini prej ujit të vluar!

(56-Wakia)
__________________
أُذِنَ لِلَّذِينَ يُقَـٰتَلُونَ بِأَنَّهُمۡ ظُلِمُواْ*ۚ وَإِنَّ ٱللَّهَ عَلَىٰ نَصۡرِهِمۡ لَقَدِيرٌ .٣٩
Atyre që po sulmohen me luftë, u është dhënë leje të luftojnë, për shkak se u është bërë padrejtë, e All-llahu ka fuqi për t'u ndihmuar atyre (muslimanëve).
(Haxhxh,39)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rebeli.forumotion.com
 
Zekkumi (pemë e idhët në Xhehenem).
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: feja islame :: kurani dhe tesfiri-
Kërce tek: