pershendetje , i nderuar vizitor ju ftojmë qe të regjistroheni ne forumin tone.
sepse nese jeni i rigjistruar i keni te gjitha te drejtat si qdo antar i rigjistruar ne nje forum , andaj regjistrohu sepse gjithqka do ta kesh me leht .

Ju falemnderit per Viziten ,
Ju falemnderit per Mirkuptimin .


Staffi i Kosovaschool ju uronë zbavitje te mir ne Forumin e Kosovaschool .


Mir se vini në Forumin e ..::KosovaSchool..:: !
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Gun recoil and bullet (kinetic energy)?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
antojames

avatar

Postimet : 200
Piket : 932
I antarsuar : 11/07/2011

MesazhTitulli: Gun recoil and bullet (kinetic energy)?   Tue Feb 21, 2012 11:05 am-bullet weighs 50 grams
-gun weighs 1kg

if I fire a bullet from a gun at 80 m/s it's momentum 4kg m/s
the guns recoil would be 4 m/s with 4 kg m/s

-same momentum different lethality why?

kinetic energy of the bullet would be 160 j
and the gun 16 j

-which kills momentum or kinetic energy?

please check my calculations too( thank you)


__________

[You must be registered and logged in to see this link.]|[You must be registered and logged in to see this link.]


Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Gun recoil and bullet (kinetic energy)?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» TXU Energy Moving Day Sweepstakes *Texas only*
» Soke Yamaue
» Sin & Punishment (N64)
» Review: X-Type Plus (Wii U eshop)
» FIND JOBS THAT PAY 30.00 TO $50.00 AN HOUR WITHOUT A DEGREE

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: feja islame :: kurani dhe tesfiri-
Kërce tek: