pershendetje , i nderuar vizitor ju ftojmë qe të regjistroheni ne forumin tone.
sepse nese jeni i rigjistruar i keni te gjitha te drejtat si qdo antar i rigjistruar ne nje forum , andaj regjistrohu sepse gjithqka do ta kesh me leht .

Ju falemnderit per Viziten ,
Ju falemnderit per Mirkuptimin .


Staffi i Kosovaschool ju uronë zbavitje te mir ne Forumin e Kosovaschool .


Mir se vini në Forumin e ..::KosovaSchool..:: !
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 How to use PSD layered vector file in Illustrator?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
antojames

avatar

Postimet : 200
Piket : 932
I antarsuar : 11/07/2011

MesazhTitulli: How to use PSD layered vector file in Illustrator?   Sat Oct 29, 2011 8:59 amHello, I downloaded a PSD layered vector file of 9 Polaroid frames, and, as I'm more experienced in Illustrator, I want to import, or place the individual frames in Illustrator and be able to edit them and use them as a vector template. Is this possible? I really haven't used Photoshop much, I know how to use a layered template in it, but how do I 'get rid' of the rest of the images, or separate them into single layered separate files, as it opens all 9 frames as one file? Thanks!


____________

condo insurance quotes|PSD to HTML

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
How to use PSD layered vector file in Illustrator?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sample UI Element file for google site.
» user-extensions.js file is needed
» Anybody any idea abt how to select upload file in webdriver
» Trusted File Seller Badge (TFSB)
» Create Batch file for Selenium

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: feja islame :: Emrat e ALL-LLAHUT dhe Perkthimi i tyre ne shqip-
Kërce tek: